V Nebanicích se uskuteční Národní pohár spřežení

ilustrační foto

Republiková špička a zahraniční závodníci změří síly v jedinečném závodě Národního poháru spřežení v Nebanicích.  Právě toto klání nahradí původně plánovaný 28. ročník Mezinárodních závodů spřežení, které kvůli pandemii Covid-19 nemohl jezdecký oddíl TJ Agro Cheb uspořádat.

Návštěvníci se mohou těšit na závody jednospřeží, dvouspřeží a čtyřspřeží v několika soutěžích. Například při drezurních závodech účastníci předvedou styl, přesnost a všeobecnou ovladatelnost svých koní.

Pro diváky nejnapínavějším a pro závodníky a koně jednoznačně nejnáročnějším měřením sil bude maraton, který je na programu v sobotu 18. července. Patnáctikilometrový rychlostní úsek a následné zkoušky při průjezdech sedmi technicky složitými překážkami otestují závodnické umění.

Neděle bude věnována parkuru, který zde neznamená skákání přes překážky, jak je tomu u jezdeckých závodů, ale zahrnuje například přesnost a rychlost průjezdu spřežení závodní dráhou.

Národní pohár spřežení se koná v termínu 17. – 19. 7. 2020 v prostorách sportovního areálu v Nebanicích. Po celou dobu konání soutěží bude na závodišti zajištěno občerstvení a pestrý doprovodný program pro děti. Pro návštěvníky budou k dispozici velké stany s posezením.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..