V Německu chystají vydání prastaré hry napříč Sudety.

Je tomu již sedmdesát let, kdy tato hra spatřila světlo světa. V padesátých letech se naši krajani jejím vydání snažili o to, aby budoucí generace nezapomněla na svojí pravlast. Nyní tato desková hra vychází ve své reedici. Hra se jmenuje “In 70 Spielzügen Durchs Sudetenland”, doslova sedmdesát kroků napříč Sudety.

A není náhodou, že se o její vydání zasloužilo nakladatelství Verlag Tschirner & Kosova, sám majitel je potomek sudetských Čechů. Jeho žena je Češka. Uvedené nakladatelství trvale připomíná soužití Čechů a Němců, například vydáním knihy českého autora Jiřího Padevěta o vyhnání Němců. Co na to vy? Projdete se po krajině i vašich předků?

Zdroj: LandesEcho.

2 komentáře: „V Německu chystají vydání prastaré hry napříč Sudety.

 • Neděle, 21. února 2021 (0:07)
  Trvalý odkaz

  Ich freue mich darauf, mit Freunden in der CR in meiner Heimatstadt zu spielen, die ich liebe und in der meine Wurzeln sind. Und ich werde mit den Freunden einige der Stationen in den Sudeten gemeinsam besuchen. Wir leben in Europa, wunderbar es gemeinsam zu erleben. Wir haben eine gemeinsame Geschichte und in Kenntnis dieser Geschichte werden wir auch die Zukunft gemeinsam gestalten – friedlicher und menschlicher als die Vergangenheit.
  Pravda zvítězí – im Spiel wie im Leben.

  Reagovat
 • Neděle, 21. února 2021 (0:10)
  Trvalý odkaz

  Těším se, až si zahraju s přáteli v ČR ve svém rodném městě, které miluji a kde jsou mé kořeny. A navštívím některé stanice v Sudetech spolu se svými přáteli. Žijeme v Evropě, je úžasné to zažít společně. Máme společnou historii a s vědomím této historie budeme společně utvářet i budoucnost – mírověji než minulost. Pravda zv’t zé – ve hře jako v životě.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..