V SOKOLOVSKÉM ZÁMKU VZNIKNE NOVÉ EDUKAČNÍ CENTRUM

Sokolov – Rada Karlovarského kraje na svém zasedání schválila podání žádosti o dotaci na realizaci projektu „Revitalizace areálu Sokolovského zámku“ v rámci výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. Účelem přestavby je zvýšit atraktivitu území a rozšířit objekt o další služby. „Žádost na rekonstrukci tohoto prostoru připravujeme už druhým rokem. Po úspěšné opravě sklepení projdou úpravami i další části zámku. V této chvíli jsou prostory mezi přízemím a prvním patrem prázdné. Knihovna, která tam byla původně, byla přestěhována do jiného objektu ve městě. Máme hotovou projektovou dokumentaci i vydané stavební povolení, tudíž nic nebrání tomu, abychom žádost podali,“ uvedla radní pro oblast kultury a památkové péče Oľga Haláková.

Významná kulturní památka bude nově sloužit také jako edukační centrum, jehož součástí bude studovna, kde se návštěvníci budou moci blíže seznámit se sbírkou Muzea Sokolov. Rovněž se zde budou konat různé přednášky nebo vzdělávací workshopy. V plánu je zřízení
miniexpozice věnované turistice v Karlovarském kraji nebo vznik informačního centra a kavárny. Modernizace uvedené vnitřní části zámku by měla celkově vyjít na 29,5 milionu korun. Na financování budou využity prostředky z programu Integrované teritoriální investice Karlovarské aglomerace v maximální výši 12,3 milionu korun, zbytek uhradí Karlovarský kraj ze svého rozpočtu.

Zastupitelstvo bude na svém příštím zasedání, které se bude konat 15. 5. 2023 od 14 hodin, schvalovat závazný finanční příslib a realizaci projektu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..