Vedení Karlovarského kraje opět dokázalo, že opozice má pravdu a její kritika je oprávněná

Když po krajských volbách vznikala současná vládnoucí koalice, a ta si vytvořila nová místa radních a náměstků a uvolněných zastupitelů, opozice hlasitě protestovala. Ta nejen že poukazovala na obrovské a zbytečně vynaložené náklady, rovněž zmiňovala skutečnost, že pro vnik nových placených míst není důvod ani náplň práce.

„To se ukázalo nyní, kdy vedení kraje náhle mění úkoly pro náměstka Vojtěcha Franty, který měl doposud na starost  oblasti lázeňství, cestovního ruchu, UNESCO a přípravu regionu na čerpání peněz z Fondu spravedlivé transformace,“ vysvětluje opoziční krajský zastupitel Martin Hurajčík (ANO).

Proces transformace totiž zajišťuje zejména jiný radní. Vojtěch Franta tedy nemá smysluplnou náplň, ale vedení kraje ho potřebuje, aby se za každou cenu udrželo u moci. Proto nyní, až po naší několikáté výzvě, se mění jeho kompetence.

„Ty byly a jsou ale dlouhodobě dublovány, neboť kraj má uvolněnou zastupitelku Markétu Monsportovou, která má rovněž na starost cestovní ruch. K tomu můžeme jmenovat i radní pro kulturu Oľgu Halákovou, jejíž kompetence se také do tohoto segmentu prolínají,“ pokračuje dále další opoziční zastupitel Jan Vrba (ANO).
Stále přitom platí, že ve vedení kraje sedí radní Vít Hromádko, který má ve své gesci i zemědělství, to ale v našem kraji spadá výhradně do soukromého sektoru a kraj ho nijak ovlivňovat tedy nemůže, tudíž jeho náplň práce je dost zvláštní. Vybavit si pana radního naopak můžeme za dobu jeho podivného fungování v souvislosti s nepřihlášením kraje do dotačního programu Obchůdek, čímž připravil podnikatele v kraji o nemalé peníze.

„Dlouhodobě kritizujeme nejen počet radních a uvolněných zastupitelů, ale i náplň jejich práce. Kritizujeme přípravy procesu transformace regionu, najímání různých agentur a firem na zpracovávání znaleckých a odborných posudků, kritizujeme hospodaření kraje a laxní přístup k otázkám, jako je možnost realizace projektu gigafactory, podivné praktiky ve vedení Karlovarské krajské nemocnice a zejména půlmilionové odměny pro její manažery. Kritizujeme obrovský nárůst ceny za rekonstrukci Císařských lázní, nebo problémy kolem výběrového řízení na nákup autobusů. A to, že máme pravdu, se pomalu ale jistě ukazuje. Dále upozorňujeme na možné hrozící pokuty pro kraj a velmi špatné hodnocení, které vedení kraje dostalo od ministerstva financí,“ dodává Martin Hurajčík, předseda kontrolního výboru.


Blog občana

Celá krajská koalice spočívá na bedrech hejtmana Kulhánka, ale ten si jako zastupitel města Karlovy Vary a zároveň jako hejtman Karlovarského kraje jede politickou kampaň na senátora.

U Kulhánka je jasné že se snaží uchvátit další a další politické posty, a funkce za kterými se dere hlava nehlava.

Už jen proto, že o výsledcích jeho práce se mohou vyprávět jen pohádky, nebo se jedná spíš o tragédie v přímém přenosu, které mohou popisovat občané Karlových Varů. Ti po osmiletém vládnutí hnutí KOA v čele s Kulhánkem jen smutně sledují rostoucí zadluženost města a stále klesající počet obyvatel. Hospodaření a práci Kulhánka kromě místních novinářů kritizují mnozí politici a celá řada odborníků, ale “rozkulhaný flašinet” jede dál…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..