VK ČEZ Karlovarsko je mistrem ČR 2021/22

Volejbalisté Karlovarska prolomili kletbu domácího prostředí, když včera zvítězili 3:2 na sety nad Lvy Praha. Bylo to drama až do konce s těsným výsledným rozdílem, který ovšem domácímu týmu zajistil v extralize již jejich třetí titul. Ten první získali v roce 2018 a ten druhý vloni.

V prvním setu lépe hráli karlovarští, ukázali svou jasnou převahu a set zakončili 25:14. Ve druhém setu se ale oba týmů srovnaly hlavně díky výborným výkonům nizozemského univerzála Lvů Kay van Dijka a jejich druhého nahrávače Ivana Pljaseckého. Tento tah trenéra Tomáše Pomra přinesl Pražanům výhru 25:19. Ve třetí sadě si zajistili agresivnější hrou vítězství opět domácí s výsledkem 25:17. Ve čtvrtém setu ale znovu došlo ke zvratu hlavně zásluhou smečaře Tomáše Kriška. Boj o titul byl tak velmi napínavý a těsný. Oba týmy předvedly excelentní výkon. V páté sadě se domácí ujali vedení 10:4, ale pak Pražané vyrovnali na 13:13. Drama ukončil nechytatelným servisem o pásku univerzál Patrik Indra, čímž Karlovarsko proměnilo druhý mečbol a mohlo začít slavit.