Vyjednávání o nové krajské koalici pokračují.

Senátorská výzva – komu je určena a co vlastně říká

V pondělí večer zveřejnil STAN na svých stránkách výzvu senátorů Karlovarského kraje. Co vlastně říká a komu je určená ?

Výzva je určená všem subjektům kromě ANO a SPD k vytvoření široké koalice. Můžeme to vlastně zůžit na výzvu ODS/KDU-ČSL, Místním a SNK1, aby se připojili k Trojbloku, který se prozatím nebyl schopen pohnout. V pátek podobným neúspěchem skončil pokus Místních a SNK1 udělat širokou koalici všech kromě SPD, což mimo jiné STAN nebyl ochoten podporovat a podpořit. Co ale konkrétně znamená výzva senátorů zvolených za STAN ? Znamená to veřejné přiznání, že oficiální vyjednavači STAN selhali a teď je čas nasadit těžké váhy v podobě senátorů ? Je zřejmé, že celá věc má více symbolický než faktický význam. Není žádný důvod k tomu, aby senátoři za STAN zaujali více než vyjednávači za STAN. Centrály ODS a KDU-ČSL zřejmě akceptují samostatnost v rozhodování svých představitelů a Místní i SNK1 se zřejmě ve svých názorech teprve hledají. Zda senátorská výzva pozici STAN a celého Trojbloku posiluje či naopak způsobí pravý opak je tak velmi diskutabilní.


 

2 komentáře: „Vyjednávání o nové krajské koalici pokračují.

 • Úterý, 20. října 2020 (19:23)
  Trvalý odkaz

  Je zcela jasné jak to celé skončí. K 13 ANO a 4 ODS KDU se připojí 2 Karlovaráci, 2 ze SNK a připojí se Blažek který si zvykl na 2 platy a příjem okolo 200 tis měsíčně (náměstek na kraji a starosta v Aši) no a to máme 23. Ostatní místní budou dělat jako že s nikým nejsou a SPD ze tichou podporu dostanou předsednictví několika komisí a výborů. Vždyť i v tomto období měli oba dva zastupitelé předsednictví komisí takže žádnou opozicí nebyli. Tou byla ČSSD a STAN, kteří měli násobně více zastupitelů než SPPD nebo komunisté, ale ze msty od Mračkové Vildumetzové nedostali jediného předsedu výboru nebo komise…

  Reagovat
 • Úterý, 20. října 2020 (19:26)
  Trvalý odkaz

  S Blažkem to je 22, ale právě pár potichu koupených hlasů za předsednictví komisí a výborů od SPD to rozhodne..

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..